Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ładowanie strony GAW-TERM

Czym ocieplić budynek inwentarski

 Czym ocieplić budynek inwentarski?

Rolnicy inwestujący w budowę nowego lub modernizację starego budynku mają do wyboru wiele materiałów izolacyjnych. Jednym z nich jest natrysk zamkniętokomórkowej piany PUR, której właściwości sprawiają, że jest to najskuteczniejszy obecnie materiał wybierany na ocieplanie budynków inwentarskich. Zastanawiasz się czym ocieplić oborę? A może kurnik lub inny budynek? W tym artykule znajdziesz niezbędne informacje.


Ocieplanie pianą- główne zalety:

Ocieplanie pianą eliminuje zjawisko kondensacji pary wodnej

Już 3 centymetrowa warstwa piany zamkniętokomórkowej eliminuje zjawisko skraplania się pary wodnej pochodzącej z elementów wyposażenia budynku oraz przede wszystkim tej produkowanej przez zwierzęta. Pianka jest aplikowana bezpośrednio na pokrycie dachowe wraz z więźbą.

                                                          Moisture_and_air2_1

Higiena

Zamkniętokomórkowa piana PUR już kilka minut po aplikacji tworzy sztywną jednolitą warstwę izolacji, którą można bez problemu myć myjką wysokociśnieniową.

                                                          images


Pianka PUR jest odporna na grzyby i gryzonie

Pianka jest produktem nie stanowiącym pożywienia dla pleśni i grzybów. Nie jest także atrakcyjna dla gryzoni, a jej aplikacja bezpośrednio na blachę eliminuje możliwość zakładania gniazd w szczelinie pomiędzy blachą a tradycyjną izolacją

                                                         pobrane


Trwałość

Piany PUR są produktami trwałymi. Producenci udzielają 25 lat lub dożywotniej gwarancji na swoje produkty.

Szczelność

Ocieplanie pianą gwarantuje uzyskanie szczelnej warstwy izolacji, która bez problemu dotrze i wypełni trudno dostępne miejsca. 1mm szczeliny w warstwie izolacji potrafi pogorszyć jej parametry nawet 5-krotnie.

Ocieplanie pianą- na co zwracać uwagę?

Poprawna aplikacja piany PUR zależna jest od kilku czynników. Jako profesjonalna firma gwarantujemy, że udzielimy inwestorowi wszelkich niezbędnych informacji dotyczących prawidłowej aplikacji i w taki też sposób ją zaaplikujemy.

Ocieplanie pianą to dla Ciebie nowość? Budynki zaizolowane tą metodą możesz obejrzeć w okolicach miejscowości:
Białystok, Łomża, Ełk, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Hajnówka, Grajewo

Zadaj pytanie